17-02-2017

Karnawał 2017!!!

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 23 lutego w Tłusty Czwartek.
Uczniów klas I-III oczekujemy w godzinach - 16.00-17.30, uczniów klas IV - VI - 17.45 - 19.15.
Zapraszamy!!!
Wiemy, już coraz więcej! Klasa IIa uczestniczyła w warsztatach ekologiczno – plastycznych organizowanych przez Ekologiczną Pracownię Multimedialną w Bibliotece Pedagogicznej pt. „Dzień wiedzy o pingwinach”. Uczniowie dowiedzieli się gdzie żyją pingwiny, jakie mają zwyczaje, jakie gatunki są najbardziej znane. Zajęcia były wzbogacone prezentacją multimedialną i fragmentami filmu „Marsz pingwinów”. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat tych sympatycznych zwierząt, zgromadzoną w czasie nauki w szkole. Efektem zajęć była praca plastyczna, której bohaterem był piękny pingwin.
17-02-2017

Zimowe szaleństwo

Korzystając z uroków zimy, uczestniczyliśmy w szkolnym kuligu. Podobnie jak w minionym roku nie brakowało atrakcji. Pomimo mrozu humory nam dopisywały. Już nie możemy się doczekać następnego razu.
Akcja ,,Lekki Tornister" skierowana jest do uczniów klas I - III i ich rodziców. Założeniem tej akcji jest szczególne zwrócenie uwagi na problem przeciążonych tornistrów najmłodszych uczniów, a co za tym idzie ryzyko powstawania u nich wad postawy. Nasza szkoła również podjęła wyzwanie wzięcia udziału w V edycji tej akcji.
Chcemy zwrócić uczniom uwagę na problem ich ciężkich tornistrów. Zapoznać z 10 zasadami zdrowego kręgosłupa. Pokazać jakie ćwiczenia na zdrowy kręgosłup możemy wykonywać zarówno w szkole, jak i w domu. A przede wszystkim zwrócić uwagę na rzeczy zbędne, które ,,przychodzą" do szkoły w tornistrach razem z najmłodszymi.
16-01-2017

Chwile wspomnień

13 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez członków Terenowej Komisji Rencistów i Emerytów NSZZ ,,Solidarność ". Wystąpiliśmy z przygotowaną jasełką urozmaicając tym samym wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem oraz składanie życzeń.
8 stycznia w kościele pod wezwaniem św. Jacka i Doroty nasi uczniowie wraz z p. A. Kafar przywołali świąteczny klimat. Dziękujemy za gościnę ks. Proboszczowi i ks. Łukaszowi.
16-01-2017

FERIE ZIMOWE

W naszym województwie rozpoczynają się ferie, zatem w szkole spotkamy się 30 stycznia w poniedziałek. Mamy nadzieję, że bezpiecznie spędzicie ten czas, który powinien dostarczyć Wam wielu radości i wspomnień.Życzymy udanej zabawy!!!
22-12-2016

Wesołych Świąt

Osnutych białym puchem, otulonych radością z narodzin Pana dla wszystkich Uczniów naszej szkoły i ich najbliższych zdrowych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2017
Jak co roku nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w akcji ,,Europejska wymiana świąteczna ". Własnoręcznie wykonane karty z serdecznymi życzeniami bożonarodzeniowymi dotarły do naszych rówieśników w różnych częściach Europy. Od nich również dostaliśmy niezwykłe upominki.
„Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych. Ten nastrój wszystkim się udziela, ogarnia serca, dusze radością wypełnia."

ul. Próchnika 8/12
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl

Poniedziałek 13 maja 2024

Robert, Gerard, Serwacy, Aaron, Magdalena, Andrzej, Natalis, Gloria, Ciechosław, Gerarda, Dobiesława, Agnieszka