25 listopada już kolejny raz gościliśmy w naszej szkole dzieci z piotrkowskich przedszkoli. Uczniowie z kl. III zaprezentowali gościom przedstawienie o tematyce przyrodniczej. Do dbania m.in. o ekologię oraz o czystość lasów zachęcały zwierzątka leśne. Na zakończenie dla przedszkolaków przygotowano szereg zagadek leśnych, z którymi maluchy sobie świetnie poradziły. Goście zwiedzili też naszą szkołę i  sale lekcyjne najmłodszych uczniów, które bardzo im się podobały.
22 listopada uczniowie klasy IIIa wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie czytelniczo-plastycznym ,,Wyliczajmy wraz - umilając sobie czas". Zadaniem uczniów było przygotować rymowaną scenkę teatralną o szkole, rozwiązać test wiedzy na temat wyliczanek oraz do wylosowanej wyliczanki wykonać pracę plastyczną. Uczestnicy świetnie się spisali zdobywając nagrody książkowe i dyplom uczestnictwa dla szkoły.
Koordynator Szkolnego Koła PCK serdecznie zaprasza wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w przedświątecznej zbiórce upominków dla podopiecznych Domu Małego Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim...
Dzieci najbardziej potrzebują: pieluszek jednorazowych, chusteczek nawilżanych, chusteczek higienicznych, pasty do zębów, proszku do prania dla dzieci, płynu do płukania tkanin, herbatek owocowych i ziołowych, miodu, płatków kukurydzianych, ryżu, makaronów itp. W/w produkty prosimy przekazywać pedagogowi szkolnemu do 16.12.2016 r. Dziękujemy za wsparcie akcji!
22 listopada uczniowie naszej szkoły zmagali się z zawiłościami ortografii języka polskiego. Tytuł tegorocznego dyktanda brzmiał ,,Odwieczne marzenia ludzi".
Rozwijamy zainteresowania!! Lekcja fizyki!! To jest to!
Niedawno w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 klasy 6 i 5 uczestniczyły w bardzo ciekawej lekcji dotyczącej zagadnień z fizyki. Dziękujemy za gościnę, pouczające rozmowy oraz za udział w doświadczeniach. Na pewno ta wiedza pozostanie w naszych głowach.
21-11-2016

Ekolandia

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach ,,Ekorobotyka", które zostały przeprowadzone przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej.
,,Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości'' (ks. Jerzy Popiełuszko)
18 listopada uczestniczyliśmy w happeningu, którego motto brzmiało ,,Jesteśmy przeciwko przemocy''. Zgromadzeni na placu zabaw naszej szkoły, punktualnie o godzinie 12.00 wypuściliśmy w niebo kolorowe balony z hasłami negującymi przemoc. Następnie, kiedy niebo mieniło się już feerią barw, stworzyliśmy ,,łańcuch przyjaźni''.
19-11-2016

Lekcja historii

Z okazji 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego uczniowie naszej szkoły w ramach edukacji regionalnej wzięli udział w spacerze uliczkami starego miasta. Od  przewodnika dowiedzieli się wielu ciekawostek  i poznali bogatą historię naszego trybunalskiego grodu.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia - wiedzą to uczestnicy ogólnopolskiego programu "Śniadanie daje moc". 8 listopada 2016r. kolejny już raz  klasy Ib, IIa, IIIa, IIIb, IIIc wzięły udział w tej ogólnopolskiej akcji. W tym dniu dzieci wspólnie przygotowują oraz jedzą smaczne i zdrowe śniadanie, a także uczą się zasad zdrowego odżywiania.

Dnia 9 listopada 2016 roku (środa) w naszej szkole odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas  I – III godzina 16:00

Dnia 10 listopada 2016 roku (czwartek) w naszej szkole odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas IV – VI godzina 16:00

ul. Próchnika 8/12
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl