aaaaaa
W NASZEJ SZKOLE

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych,
którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Głównym założeniem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu "Laboratoria Przyszłości" i uzyskała środki, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.

"Laboratoria Przyszłości" to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Otrzymane przez nas wsparcie to 123 600,00 zł, które  przeznaczyliśmy na sprzęt do prowadzenia zajęć z techniki, robotyki, zajęć dziennikarskich oraz na zakup sprzętu audio-video.

Doposażenie naszej szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne
pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy
oraz zdobycie praktycznych umiejętności.
Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność,
interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań.
Jednocześnie będą odkrywać ukryte talenty, rozwijać kompetencje
w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki, technologii i inżynierii.

Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły.

Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stronie