,,Prawdziwi podróżnicy to ci tylko, którzy wyruszają, aby wyruszyć'' (Charles Baudelaire)

W dniach 13-15 maja uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę, której mottem było hasło ,,Śladami naszych przodków''. Zwiedzali Gniezno - pierwszą stolicę Polski, jeden z najbardziej znanych rezerwatów archeologicznych w Europie - Biskupin a także Kalisz - najstarsze miasto w Polsce.
Czym jest satyra? Mogliśmy się o tym przekonać podczas spotkania z aktorami przywołującymi zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem. Takich wskazówek chce się słuchać!
W piątek, 6 maja, w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem: „Polska – to nasz wspólny dom”. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Julia Przybyła z klasy V ,,a'' i Zuzanna Strojna z klasy IV ,,c''.
Gratulujemy Zuzannie, która zajęła III miejsce recytując wiersz Wisławy Szymborskiej Gawęda o miłości ziemi ojczystej.

Duch sportu

W dniu 21 kwietnia 2016 r. na Stadionie Miejski, ul. Żwirki 6 w Piotrkowie Trybunalskim Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym oraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych byli organizatorami „V Mitingu Lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców szkół podstawowych” w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.

Konstytucja 3 Maja

29 kwietnia przywołaliśmy wydarzenia sprzed kilkuset lat. Pani Monika Pietrasz i Pan Adam Wnęk przygotowali dla uczniów naszej szkoły prezentację multimedialną odwołującą się do wydarzeń z 1791 roku - uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna, tą rzeczą jest honor.

Ratujemy życie

Oto kilka kadrów z konkursu, który wyłonił ,,najlepszych ratowników''. Gratulujemy uczniom naszej szkoły udziału w zmaganiach i wykazania się ,,zimną krwią'' podczas reanimacji.
Co można zrobić ze zwykłej gliny? Bardzo dużo ciekawych rzeczy: dzbanki, talerze, kubki, zwierzątka, kwiaty. Przekonali się o tym uczniowie klasy I,,a'' w czasie warsztatów ceramicznych. Mali uczestnicy warsztatów założyli fartuszki i zabrali się do pracy. Najpierw z gliny toczyli wałeczki, kulki, wałkowali placki i …wyczarowali prezenty dla mamy i taty. To nie koniec! Kolejne warsztaty za 2 tygodnie. Wypalone w piecu figurki trzeba będzie jeszcze pomalować i szkliwić!

Oko w oko z owadem

27 kwietnia w naszej szkole uczniowie klasy IV ,,c'' i V ,,c'' mieli możliwość odczuć bliskość otaczającego nas świata, bowiem gościliśmy Pana Dariusza Kołka, który zaprezentował nam swoje niezwykłe fotografie. Podróż przez ,,Ukryty świat makro'' pozwoliła nam dostrzec detale niewidoczne dla ludzkiego oka. Fotografia jest cudowna a świat...

ul. Próchnika 8/12
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl