Gwiezdna przygoda

25 października 2016r w niezwykłą kosmiczną podróż do najdalszych zakątków kosmosu wybrały się klasy IIIa i IIIb. W przenośnym planetarium Planet Expres w Centrum Handlowym "Auchan" uczniowie mogli z bliska zobaczyć planety, ich księżyce, odległe galaktyki, piękne mgławice oraz wiele innych ciekawych zjawisk. Siedząc w środku dmuchanej kopuły uczniowie obejrzeli film edukacyjny pozyskany dzięki współpracy z NASA, uczestniczyli w konkursie wiedzy o planetach. Wszyscy (nawet niedowiarki) zobaczyli prawdziwych kosmitów. Pokaz, w którym uczestniczyli dostarczył im niezapomnianych przeżyć i wrażeń.
31-10-2016

Dzięki spotkaniu z etnografem w Muzeum Okręgowym w Piotrkowie Tryb. klasa III c przeniosła się w czasie do wiejskiej zagrody, aby poznać zajęcia mieszkańców wsi.

Ślubowanie

W dniu 26 października 2016r. trzydziestu sześciu pierwszaków oficjalnie zasiliło szeregi uczniów naszej szkoły. Uczniowie klasy I a i I b w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie.
Dzień 30 września upłynął pod znakiem wielkich emocji, które towarzyszyły uczniom z klas 3, 4, 5 i 6, którzy pisali test z tabliczki mnożenia, dla utrudnienia był to test na czas. Uczniowie z klas trzecich mieli 2,5 minuty na napisanie testu składającego się z 30 przykładów, a uczniowie z klas starszych 1,5 minuty, test składał się z 60 przykładów.
14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dziękujemy uczniom klasy II ,,b'' za niezwykłą atmosferę, w którą potrafili nas wprowadzić piosenkami i przepiękną recytacją. Nad wszystkim czuwały i repertuar dobrały Pani Gosia i Pani Ola.
W dniu 5 października zapraszamy na konsultacje pedagogiczne. Nasi nauczyciele będą czekali na Państwa w godzinach 17.00-18.00
Kolejne warsztaty redakcyjne w MBP, w których 20 września 2016 r. uczestniczyła klasa III c odbyły się w lawendowej atmosferze. Wydawnictwo "Akapit Press" zaproponowało spotkanie z bohaterką ,,Lawendowej czarownicy" Katarzyny Borys.
24 września 20016 r. uczniowie klas III b i III c uczestniczyli w Pieszym Rajdzie Prażonego Ziemniaka organizowanym przez PTTK w ramach III Ogólnopolskiej Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej.
22-09-2016

Nasi Finaliści!

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10 FINALISTAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU!

Czy dziecko, może być podróżnikiem? Czy może pisać książki? Okazuje się, że tak!
W niedzielę 18.09.2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim byli uczestnikami spotkania z Szymonem Radzimierskim - młodym podróżnikiem, blogerem i łowcą przygód. W Warszawie, w Centrum Zarządzania Światem odbyła się promocja książki napisanej przez Szymona oraz ważne dla uczniów wydarzenie – ogłoszenie wyników konkursu. Nadesłane przez naszych uczniów prace konkursowe wsparły projekt ekologiczny Szymona Junior Ranger Kapuas Hulu.
Przewodnicząca Rady Rodziców zaprasza na zebranie Rady Rodziców
29 września 2016 o godzinie 17:00 w sali 201

Anna Misztela

ul. Próchnika 8/12