16 grudnia 2016 r. nasi uczniowie: Nikola, Zuzia, Marcel, Wiktoria, Maciej, Paweł oraz z klasy I A mieli możliwość brania udziału i reprezentowania naszej Szkoły w XVI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, organizowanym przez Gimnazjum w Szydłowie.
Gdy w Wigilię zabłyśnie na niebie pierwsza gwiazdka, zasiądziemy wspólnie do uroczystej kolacji. Zapomnijmy o wzajemnych żalach i kłopotach. Będziemy cieszyć się, że jesteśmy razem, bardziej bliscy i drodzy, niż w zwykłe dni. Nie wystarczą jednak życzenia wszystkiego najlepszego. Nie wystarczy stół wigilijny z siankiem i białym obrusem, ani łamanie się opłatkiem. Najważniejsze jest to – aby w sercach naszych narodziła się Miłość!
Klasy I – III i IV – VI uczestniczyły 8 XII 2016 r. w spotkaniu z cyklu ,,Edukacja dla bezpieczeństwa – bezpieczni w czasie zimy". Pani Nina Kołek z Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta oraz przedstawiciel Straży Pożarnej przypomnieli uczniom m.in. o zasadach bezpiecznej, a tym samym radosnej zabawy, bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym w trudnych zimowych warunkach, ograniczonym zaufaniu do nieznajomych. Przedstawiono sposób działania czujki tlenku węgla, zwanego potocznie czadem - silnie trującego, bezbarwnego i bezwonnego gazu. Zainscenizowana scenka dramowa pozwoliła poznać sposób zachowania się podczas niebezpieczeństwa zatrucia czadem – "cichym zabójcą".
Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni przez gości prezentami.
Uczniowie klas trzecich wesoło spędzili tegoroczne mikołajki w centrum zabaw dla dzieci. Basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, przejścia tubowe, ścianka wspinaczkowa, piłkarzyki, cymbergaj, to tylko nieliczne atrakcje, z których skorzystali nasi uczniowie. Mamy nadzieję, że ten dzień upłynął naszym milusińskim bardzo przyjemnie, gdyż wszyscy wracali w doskonałych humorach.
7 grudnia uczniowie klas: IV ,,b'', V ,,c'' i VI ,,c'' wybrali się na wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego podczas, której zwiedzili rezerwat ,,Niebieskie Źródła'' jak i mieli możliwość, dzięki przewodnikowi, poznać historię powstania Skansenu Rzeki Pilicy. Odwiedziliśmy także tomaszowską kręgielnię, w której to rozegrane zostały pierwsze mistrzostwa naszej szkoły w kręgle.
09-12-2016

Sportowe emocje

W grudniu uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Katowic. Głównym jej celem był mecz hokeja (Zagłębie Sosnowiec vs Naprzód Janów - wynik 9:3). Nie zapomnieliśmy o innych atrakcjach tego miasta, zwiedzaliśmy bowiem pomnik Powstańców Śląskich, katowicki ,,Spodek'', jednak wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na założenie łyżew i możliwość jazdy po tej wielkiej tafli lodu.

09-12-2016

Bezpieczeństwo

7 XII 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 12 odbyło się uroczyste podsumowanie akcji ,,Bezpieczne życie" realizowanej w ramach programu „Bezpieczne Miasto”. W uroczystości wzięli udział m.in. wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek i przedstawiciele miejskich służb ratowniczych oraz koordynator programu p. Nina Kołek z Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta. Uczniowie naszej szkoły z klas II a i II b uświetnili spotkanie atrakcyjnym programem artystycznym. Zaprosili do leśnej szkoły ruchu drogowego w strojach, które powstały m.in. dzięki inwencji ich rodziców.
Święta tuż, tuż... Trzeba pomyśleć o zrobieniu  ozdób  na choinkę. Uczniowie klasy II a uczyli się tej trudnej sztuki na warsztatach zdobienia bombek. Najpierw dowiedzieli się jak się robi szklane ozdoby,  a następnie  każdy wykonał własną  dekorację świąteczną wykazując się przy tym  dużą pomysłowością!. Na bombkach pojawiły się gwiazdki, kwiatki, serduszka, motylki we wszystkich kolorach tęczy.

W dniu 7 grudnia zapraszamy na konsultacje pedagogiczne. Nasi nauczyciele będą czekali na Państwa w godzinach 17.00-18.00
26-11-2016

Szach i mat

W dniu 25.11.2016 r w Centrum Rekreacyjnym przy ul. Belzackiej zorganizowano turniej szachowy dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W turnieju wzięły udział następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 (dwa zespoły), SP 8, SP 10, SP 13, SP 16, SP JB. Nasza szkoła zawody skończyła na V miejscu, a reprezentowali ją: Mateusz Wieczorek, Szymon Goska i Zuzanna Strojna. Opiekunem był Sławomir Stańczyk.

ul. Próchnika 8/12
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl

Poniedziałek 13 maja 2024

Robert, Gerard, Serwacy, Aaron, Magdalena, Andrzej, Natalis, Gloria, Ciechosław, Gerarda, Dobiesława, Agnieszka