,,Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil."
Janusz Korczak

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim Pracownikom Szkoły dużo zdrowia, energii i wytrwałosci w realizacji swoich planów życiowych i zawodowych.
29 września uczniowie naszej szkoły odpytywali swoich starszych i młodszych kolegów, także nauczycieli i przechodniów na ulicy ze znajomości tabliczki mnożenia. Na lekcjach wychowania fizycznego wyłoniliśmy najlepszego piłkarza - matematyka.
Uczniowie klas pierwszych 9 X 2017 r. uczestniczyli w "Edukacji filmowej – potrafię żyć inaczej" w kinie "Helios".
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach o charakterze pokazowo-warsztatowym, które zorganizowało łódzkie Experymentarium w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
10-10-2017

Bierzmowanie

W niedzielę 15 października 2017 po Mszy Św. o godzinie 10:00 (kościół FARA) odbędzie się zebranie z uczestnikami bierzmowania.
Bezdomność zwierząt - jak można to zmienić?
20-09-2017

Warsztaty z Joe

Uczniowie klasy VII c uczestniczyli dziś w warsztatach czytelniczych, które poprowadził pracownik wydawnictwa Akapit Press.
„Czytajmy wszyscy dzieciom
bajki bez przemocy,
ażeby spokojnie
mogły sypiać w nocy.”
Jolanta Horodecka – Wieczorek
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10 IM. MIKOŁAJA REJA

MSZA ŚW. 3 września 2017 roku (niedziela) godz. 11:30
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jakuba „FARA”
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE 4 września 2017 roku (poniedziałek)
KLASY I-III – godz. 9:00 w budynku przy ulicy Wojska Polskiego 37
KLASY IV-VII – godz. 10:00 w budynku przy ulicy Próchnika 8/12
KLASY II-III GIMNAZJUM – godz. 11:30 w budynku przy ulicy Próchnika 8/12
27-06-2017

W leśnej krainie

W dniu 19 maja 2017r. uczniowie klasy I ,,a'' i I ,,b'' gościli w leśniczówce w Cieszanowicach. Podczas pobytu w nie,j mieli możliwość przyjrzenia się z bliska pracy leśniczego i myśliwego.

ul. Próchnika 8/12
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl