W dniu 21 grudnia rozstrzygnięty został konkurs Samorządu Uczniowskiego pod hasłem „Moje Boże Narodzenie”.
Tym razem gimnazjaliści odwiedzili  uczniów klas drugich naszej szkoły. Młodzież przygotowała i zaprezentowała dzieciakom wybrane fragmenty baśni H. Ch. Andersena oraz „Opowieści z Narnii”.

20-12-2017

Mali czytelnicy

Uwaga! Uwaga! Mamy nowych oficjalnych czytelników Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Tryb. Chociaż mogli wypożyczać książki i książeczki od początku roku szkolnego to właśnie teraz stali się członkami naszej bibliotecznej społeczności. W tym miesiącu w czasie happeningu zorganizowanego przez bibliotekę oddziału I-III uczniowie pierwszych klas zostali pasowani na czytelników. Gratulujemy i zapraszamy do wypożyczania oraz czytania!!!
W dniach 14 i 15 listopada uczniowie klasy II „a” odwiedzili dwa piotrkowskie przedszkola  - Artystyczne Niepubliczne Przedszkole „SimaRe” oraz Przedszkole Samorządowe Nr 5.
20-12-2017

Europe Direct

12 grudnia 2017r.  uczniowie klas I uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami  Europe Direct,  podczas  którego  poznali  tradycje  związane  ze  świętami  Bożego  Narodzenia w wybranych krajach Unii Europejskiej.
W dniu 6 grudnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski,  pod hasłem „Postać Świętego Mikołaja”.
Gimnazjaliści przygotowali niespodziankę dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. 6 grudnia - w mikołajki odwiedzili budynek szkoły przy ulicy Wojska Polskiego pod opieką nauczyciela bibliotekarza – Edyty Wróbel.
5 XII 2017 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu „Bezpieczne dziecko – bezpieczny człowiek", które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 12.
W dniach 28 i 29 listopada uczniowie klasy II B wcielili się w wędrowną trupę i ze spektaklem  „Szewczyk Dratewka” zawitali do dwóch piotrkowskich przedszkoli – PS nr 1 i PS nr 14.
28 XI 2017 r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu z p. N. Kołek z RZKiO UM oraz przedstawicielem piotrkowskiej KM PSP pod hasłem: "Edukacja dla bezpieczeństwa – bezpieczni w czasie zimy".

ul. Próchnika 8/12
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl