02-12-2017

„Kotka Milusia”

28 listopada uczniowie klasy Ia udali się z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej na spotkanie z „Kotką Milusią”.
25 X 2017r. uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami i  dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły w obecności rodziców i zaproszonych gości.
Tej prawdy dowiedzieli się uczniowie klasy 4b na lekcji literatury w Bibliotece Pedagogicznej. Prowadząca zajęcia, p. Sylwia Kubicka, przybliżyła dzieciom niezwykłą twórczość Michała Rusinka, który pisze „(…) na przemian (…)/raz dla chłopczyków - raz dla dziewczynek/raz dla dorosłych - raz dla dzieciaków/raz na fotelu - raz na leżaku”.

W listopadzie uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu z wybitnym aktorem filmowym i teatralnym - Marianem Opanią, które odbyło się w auli  I LO.
15-11-2017

Ważna Informacja

Narodowe Święto Niepodległości to święto radosne. Tak też postanowiliśmy je uczcić. Przygotowane przez uczniów kotyliony, dekoracje, zorganizowana dzięki uprzejmości jednego z rodziców naszych kolegów – Pana Michała Leca - wystawa mundurów różnych formacji wojskowych, sprawiły, że odczuliśmy wszyscy świąteczną, radosną atmosferę.
13-11-2017

Z wizytą w Muzeum

7 listopada klasa IIIa wybrała się na wycieczkę do Muzeum. Uczniowie uczestniczyli w ciekawej lekcji muzealnej na temat życia w dawnej wsi. Zobaczyli jak wyglądała  zagroda wiejska, izba mieszkalna. Z zaciekawieniem oglądali dawne sprzęty, meble i zabawki. Trzecioklasiści brali też udział w lekcji pieczenia chleba. A największe zainteresowanie wzbudziły żarna – udało im się nawet zmielić trochę ziaren na mąkę.

Dnia 6 listopada bieżącego roku w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Tryb. odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci i zarazem podróżnikiem panem Łukaszem Wierzbickim.
   Codzienne śniadanie pomaga naszym dzieciom dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. Wiedząc o tym, 8 listopada 2017r.  klasy I - III wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc". Tego dnia uczniowie w swoich klasach wspólnie przygotowywali i zjedli najważniejszy posiłek dnia. Dzieciaki miały frajdę nie tylko dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego śniadanie jest takie ważne.

7 listopada uczniowie klas I-III obejrzeli w Miejskim Ośrodku Kultury bajkę ekologiczną pt. „Zielony Kopciuszek”. Przedstawienie utrwaliło  i poszerzyło ich wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Ponadto spektakl podkreślił, jak ważna w życiu człowieka jest ochrona powietrza i szacunek wobec przyrody.

ul. Próchnika 8/12
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl