02-03-2018

,,Zimowy bałwanek"

Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs pt. ,,Zimowy bałwanek". W konkursie wzięły udział klasy: I a, I b, II a, III a i III b. Wszystkim klasą  dziękujemy za udział, a klasie I a serdecznie  gratulujemy zwycięstwa !!!
21 i 27  lutego  uczniowie  klasy  Ia  uczestniczyli  w  lekcjach  bibliotecznych w MBP o tematyce: „Wiersze Brzechwy” oraz „Jak  Wojtek został strażakiem”.
W dniu 6 marca zapraszamy na konsultacje pedagogiczne. Nasi nauczyciele będą czekali na Państwa w godzinach 16.30-17.30
Uczniowie klas IV uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką, animatorką kultury, ilustratorką, dziennikarką, autorką scenariuszy -Dorotą Suwalską. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w miniony poniedziałek.
„ (…)tutaj się coś wydarzyło
Zniknął czas, który zegar odmierzał
Ktoś go ukradł, podstępnie zamienił
Tak, by nikt o tym się nie dowiedział”.

19-02-2018

Czytanie na ekranie

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych odbyły się spotkania czytelnicze pod hasłem "Czytanie na ekranie… Bezpieczne ferie z książką”. Bo podczas zimowej aury nic tak nie relaksuje, jak zaparzenie aromatycznej herbaty, otulenie się miękkim kocem i oczywiście lektura ciekawej książki lub obejrzenie dobrego filmu…

W piątek, tuż przed rozpoczęciem ferii, w ramach akcji organizowanej w naszej szkole - „Bezpieczne ferie”, gimnazjaliści odwiedzili uczniów klas I-III. Przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw w czasie wolnym od nauki.

W niedzielę, 14 stycznia 2018 r. uczniowie klasy II „a” i III „a” pod opieką p. Pauliny Andryańczyk i p. Emilii Jarockiej wzięli udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 Dnia 5.01.2018 nasze uczennice z kl.1a, kl.1b i. kl.2a pod opieką p. M.Kowalczyk brały udział w XVII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Gimnazjum w Szydłowie. Wyśpiewały 2 wyróżnienia. Gratulujemy.
Drodzy Rodzice. W dniu 23 grudnia (wtorek) odbędą się zebrania z wychowawcami klas. Spotkania rozpoczną się o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy!

ul. Próchnika 8/12
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl

Poniedziałek 22 lipca 2024

Wawrzyniec, Bolesława, Magdalena, Pankracy, Laurencjusz, Albin, Naczęsława, Benona