ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

CollageMaker_20200422_112412888
Dziś, 22 kwietnia, przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi.
     Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Po raz pierwszy odbył się w 1970 roku.

Wówczas 20 milionów Amerykanów wyszło na ulice, protestując przeciwko degradacji środowiska. To wyjątkowe święto do dziś ma uświadamiać ludzi na całym świecie, jak ważne jest dbanie  o naszą planetę.
Wspieranie środowiska oraz uczenie się o nim jest możliwe również bez wychodzenia z domu. Organizacje ekologiczne udostępniają wiele materiałów edukacyjnych oraz tłumaczą, jak dbać o to każdego dnia.

Dzień Ziemi - sprzątanie świata
To akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

Co roku w szkołach podczas specjalnie zorganizowanych zajęć uczniowie wychodzili na zewnątrz  i razem z opiekunami oczyszczali wybrany teren z odpadków i śmieci. Zazwyczaj były to lasy, łąki lub tereny zielone w miastach.
W wielu miastach w Polsce z okazji Dnia Ziemi organizowano wspólne sadzenie drzew.
Wiele stowarzyszeń na całym świecie organizowało także różne manifestacje, konferencje czy pokazy.

Uczniowie naszej szkoły włączają się do akcji,
wdrażając istotne zasady dbania o planetę w swoim codziennym życiu, nie tylko od święta.