W dniu 7 listopada zapraszamy na konsultacje pedagogiczne. Nasi nauczyciele będą czekali na Państwa w godzinach 16.30-17.30
03-11-2017

Mamy I miejsce!

24 października 2017r. drużyna uczniów z kl. III a wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Ekologiczno-Literackim „Szumi las wokół nas” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Tryb.
Miesiąc Bibliotek Szkolnych to czas, kiedy w rozmaity sposób popularyzujemy czytelnictwo i zachęcamy do spotkań z książką.

27-10-2017

Bierzmowanie

Program przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w parafii Św. Jakuba w roku 2017/2018
W leśnym Ośrodku Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole złotą polską jesień podziwiali uczniowie klas I a i I b.
Jak wygląda las jesienią? Czy ładna jest jesień na polu? Co robią pszczoły zimą?
Uczniowie klasy VB i IIA brali udział w warsztatach „Ekonauka” zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w naszej szkole.
Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto nauczycieli oraz pracowników oświaty. Z tej okazji na szkolnej scenie odbyła się uroczystość, podczas której wybrzmiały życzenia dla pracowników Szkoły Podstawowej Nr 10, złożone przez Panią Dyrektor W.Matuszczyk, Przewodniczącą Rady Rodziców i Samorząd Uczniowski.
„Niektórzy lubią poezję.”- tytuł wiersza Wisławy Szymborskiej może stanowić motto spotkania z Michałem Rusinkiem - literaturoznawcą, poetą tłumaczem, wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego i wreszcie, długoletnim sekretarzem noblistki – W. Szymborskiej.

Uczniowie klas szóstych w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczyli się grać w gry planszowe: „Ropa z Catanu”, „Władcy Doliny”, które poszerzały ich wiedzę na temat bioróżnorodności, zmian klimatu oraz ekonomicznej wartości ekosystemów.

ul. Próchnika 8/12
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl