Jak bezpiecznie spędzić ferie?

p1030035

W piątek, tuż przed rozpoczęciem ferii, w ramach akcji organizowanej w naszej szkole - „Bezpieczne ferie”, gimnazjaliści odwiedzili uczniów klas I-III. Przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw w czasie wolnym od nauki.

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania dzieciakom wybranych fragmentów książek, których bohaterowie przezywają rożne przygody w czasie zimy. Wśród bohaterów literackich pojawili się: Harry Potter, Kubuś Puchatek, mieszkańcy Bullerbyn oraz postacie z baśni „Bałwan” H. Ch. Andersena.

Spotkania upłynęły w miłej atmosferze. Gimnazjaliści, pod czujnym okiem nauczyciela, mieli okazję poprowadzić zajęcia edukacyjne, których głównym celem było przypomnienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas zimowego wypoczynku. Oprócz tego, wspólnie spędzony czas popularyzował czytanie wśród dzieci.