Jak piersi nieba chcę być wolny, W chmury się wbić w koronach drzew.

46394122_251515295520400_2749832264140455936_n
Słowa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego stanowiły myśl przewodnią uroczystości szkolnej, którą obchodziliśmy z okazji 100-lecia „Niepodległej”.

15 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem Pani Katarzyny Koziorowskiej, nauczyciela języka polskiego oraz Pani Aleksandry Piekarskiej, nauczyciela historii, przygotowali niezwykłe przedstawienie, które swą wymową i treścią nawiązywało do najważniejszej tegorocznej rocznicy – 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Młodzież i dzieci z klas najmłodszych stali się rzeczywistymi świadkami wspomnień czasów minionych  zaprezentowanych we współczesnej, ciekawej konwencji. W spektaklu wykorzystano bowiem elementy tańca, fragmenty prozy i poezji, a także filmy multimedialne wyreżyserowane przez uczniów. Wszystko dopełnione zostało wyjątkową muzyką, m. in. Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę” oraz Justyny Steczkowskiej „Wracam do domu”.
W niezwykłych i odświętnych nastrojach mogliśmy cieszyć się z wolności  oraz uczcić odrodzenie się naszego kraju po 123 latach niewoli.