Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie klasy III d, którzy uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Miasto Kotów w Bibliotece Pedagogicznej.

14  listopada  gościliśmy w naszej szkole dzieci z piotrkowskich przedszkoli. Odwiedzili nas przyszli uczniowie, dziś jeszcze przedszkolaki. Klasy  II zaprezentowały gościom przedstawienie „Polska Niepodległa”.
15-11-2018

Projekt

Poprawa warunków i jakości kształcenia SP 10 oraz SP17 w Piotrkowie Trybunalskim
Dnia 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów kl. I – III do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Znam swoje prawa”.
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Mikołaja Rej w Piotrkowie Trybunalskim włączyła się w uroczyste obchody 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W październiku uczniowie klasy IB uczestniczyli w kulturalnych warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej organizowanych z Centrum Edukacji Terapii „Pingwinek”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I edycji ogólnopolskiego konkursu „Niezwyciężeni 1918–2018. Pokolenia Niepodległej”.

26 października 2018 r. w ramach realizowanego w łódzkim IPN projektu „Pamiętamy o łódzkich ofiarach »Intelligenzaktion« (1939-1940)” pracownicy pionu edukacyjnego przeprowadzili zajęcia dla uczniów, w których uczestniczyli również gimnazjaliści z naszej szkoły.
Anna Zgierun - Łacina spotkała się w miniony piątek z uczniami piotrkowskich szkół w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Te słowa to motto "Spotkania z Niepodległością", w którym uczestniczyli uczniowie klasy III B w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 . Quizy, dyktando, zadania zręcznościowe, konkursy plastyczne to zadania, które mieli wykonać uczestnicy  projektu.

ul. Próchnika 8/12
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor, Katarzyna