XVIII EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO "W IMIĘ MIŁOŚCI OJCZYZNY"
7 marca klasy II i III naszej szkoły uczestniczyły w najnowszym widowisku słowno-muzycznym wystawionym przez Łódzką Agencję Koncertową „Tajemniczy zamek”.
25 lutego w naszej szkole gościli pracownicy łódzkiego OBEP IPN, którzy przeprowadzili zajęcia dla gimnazjalistów.
25-02-2019

Walentynki

Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. W dniach 28.01.-8.02. każdy uczeń mógł wysłać walentynkę do ulubionej osoby. Przedstawiciele SU dostarczali kartki do adresatów.
Przypominamy, że coroczne święto zakochanych przypada 14 lutego, w czasie ferii zimowych.  Nazwa pochodzi od św. Walentego - biskupa i męczennika chrześcijańskiego.

25-02-2019

Bezpieczne ferie

Tuż przed feriami, w ramach akcji organizowanej w naszej szkole - „Bezpieczne ferie”, gimnazjaliści odwiedzają uczniów klas I-III. Przypominają najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw w czasie wolnym od nauki.
Uczniowie klas III gimnazjum, oprócz prezentacji edukacyjnych, przygotowali dla najmłodszych gry i zabawy umysłowe.

05-02-2019

Informacja

Dnia 07 grudnia 2018 roku  uczniowie  klas IV naszej szkoły mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas Szkolnego Konkursu Literowania „Spelling Champion”.
07-12-2018

Zebrania

Szanowni Rodzice. W dniu 14 maja (wtorek) odbędą się zebrania z wychowawcami klas. Spotkania rozpoczną się o godzinie 16.15 dla klas II i III w budynku przy ulicy Wojska Polskiego 37. W pozostałych klasach spotkania rozpoczną się o godzinie 17.00 w budynku przy ulicy Próchnika 8/12. Serdecznie zapraszamy!
Gimnazjaliści przygotowali niespodziankę dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. 5 grudnia - tuż przed mikołajkami - odwiedzili uczniów klasy IB pod opieką nauczyciela bibliotekarza – Edyty Wróbel. Młodzież wcieliła się w bohaterów „Opowieści z Narnii”.

Słowa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego stanowiły myśl przewodnią uroczystości szkolnej, którą obchodziliśmy z okazji 100-lecia „Niepodległej”.

ul. Próchnika 8/12
e-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl

Wtorek 16 kwietnia 2024

Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia