"SZTUKA ŁÓDZKA NA TLE SZTUKI EUROPEJSKIEJ. WYKLUCZENI/WŁĄCZENI"

Bez tytułu
Nasza szkoła uczestniczy w projekcje  "Sztuka łódzka na tle sztuki europejskiej. Wykluczeni/ Włączeni”.
     Projekt "Sztuka łódzka na tle sztuki europejskiej. Wykluczeni/ Włączeni” realizowany jest przez Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego  we współpracy z Muzeum Miasta Łodzi

Celem realizowanego projektu jest podniesienie kompetencji  związanych z aktywnym uczestnictwem w  kulturze, jak również integracja oraz aktywizowanie osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu.

Dnia 14 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli cykl zajęć teoretyczno – warsztatowych dotyczących architektury Łodzi i regionu. Wiązało się to z  wizytą w Muzeum Miasta Łodzi. Tam uczestnicy projektu wysłuchali informacji o łódzkich kamienicach i rezydencjach, stworzyli własne konstrukcje architektoniczne, wykorzystując swoją wyobraźnię i kreatywność. Mieli okazję poznać nowoczesne pomoce edukacyjne – tyflografiki. Duże zainteresowanie wzbudził  tłumacz języka migowego, który nauczył ich kilku znaków migowych.

Już 13 marca kolejne spotkanie.