UCZCILIŚMY PAMIĘĆ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dziś, 1 marca, przypada Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
      Tego dnia w naszym mieście odbyły się uroczystości upamiętniające bohaterów antykomunistycznego podziemia.
W uroczystościach udział wzięli również nasi uczniowie - wraz z dyrektorem szkoły Michałem Czarczykiem oraz wicedyrektorem Dariuszem Tokarskim.

Święto rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej, która odprawiona została w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Śląskiej. Następnie poczty sztandarowe oraz przybyli goście przemaszerowali w okolice ronda Żołnierzy Wyklętych, gdzie delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową upamiętniającą żołnierzy komunistycznego poziemia.

Świętowanie zakończyło się biegiem "Tropem Wilczym". Uczestnicy mieli do pokonania 1963 metry. To symboliczny dystans, który jest nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku.