„My e-mail penpals”

IMG_20200204_120259
Uczestniczymy w dwóch projektach eTwinning.
      Program eTwinning  to współpraca szkół przez Internet z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Tradycyjne formy kontaktu zastępuje komunikacja i współdziałanie online, a zaplanowane działania projektowe wykonuje się z wykorzystaniem różnorodnych aplikacji i urządzeń.

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy. Poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 6a i 7a pod opieką pani Renaty Woźnickiej uczestniczyli w dwóch projektach eTwinning: „My e-mail penpals”, realizowanym wspólnie ze szkołą z Turcji oraz w projekcie „Penpals”, we  współpracy ze szkołą z Finlandii oraz Hiszpanii.

Miłym zakończeniem projektu „My e-mail penpals” była wymiana pocztówek ze szkołą w Turcji.