KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

„ŚWIĄTECZNA KARTKA WIELKANOCNA"

1.
Tematyka:
Konkurs obejmuje czas związany ze Świętami Wielkanocnymi i polega na przedstawieniu własnego postrzegania świąt poprzez działania plastyczne.

2.
Warunki uczestnictwa:
W konkursie mogą brać udział uczniowie klas 1-4.  Każdy uczestnik może wykonać 1 pracę o wymiarach kartki pocztowej A5, zaprojektowaną i wykonaną dowolną płaską techniką (rysowanie, malowanie, wyklejanie itp.).

3. W konkursie nie mogą być prace wykonane w technice komputerowej, w technice collage wykorzystujące gotowe fragmenty pocztówek, reprodukcji, zdjęć oraz wykonane przez naklejanie kasz, makaronów, ryżu, koralików, itp. materiałów sypkich.

4.
CELE KONKURSU:
• propagowanie tradycji Świąt Wielkanocnych,
 • rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej,
• pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych z Wielkanocą.

Mamy nadzieję, że projektowanie kart wielkanocnych sprawi dzieciom wiele radości, pobudzi wyobraźnię, zachęci do plastycznych działań oraz przyczyni się do rozwoju artystycznych uzdolnień.

5.
TERMINY:
Wykonane prace – kartki należy przekazać nauczycielom religii w szkole, do dnia 24 marca 2021 roku.
Do kartek świątecznych proszę przyłączyć kartkę z danymi:kto wykonał i z której klasy.
Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.

6.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatora. Organizator nie zwraca nadesłanych prac.

Wykonane prace przekażemy seniorom naszego miasta,
sprawiając im odrobinę radości, w tak  „niezwykłym” czasie.

Czekamy na Wasze prace
Małgorzata Kowalczyk i Zofia Boras