,,eMOCje w GŁOWIE”

- bierzemy udział w projekcie UNICEF Polska
Projekt edukacyjny UNICEF Polska ,,eMOCje w GŁOWIE”

Nasza szkoła w ramach współpracy z UNICEF Polska
wzięła udział w wyjątkowym projekcie edukacyjnym „eMOCje w GŁOWIE”.
Projekt zwracał uwagę na profilaktykę zdrowia psychicznego,
szczególnie w okresie dojrzewania.

Głównym jego celem było kształtowanie świadomości uczniów, rodziców i nauczycieli w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Problemy psychiczne należą do jednych z głównych przyczyn chorób wśród nastolatków, a połowa wszystkich zaburzeń psychicznych ma swój początek przed ukończeniem 14 roku życia. To dobry czas, aby wspierać młodzież w rozpoznawaniu trudnych emocji, skutecznym rozwiązywaniu problemów, utrzymywaniu zdrowych relacji, komunikowaniu swoich potrzeb czy podejmowaniu decyzji, które sprzyjają zachowaniu dobrego samopoczucia. Niezwykle istotną rolę w tym procesie ogrywają relacje z rodzicami, opiekunami i nauczycielami.
     W ramach inicjatywy UNICEF Polska uczniowie naszej szkoły ich rodzice oraz nauczyciele zapoznani zostali z zagadnieniami związanymi z profilaktyką zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się jak dbać i chronić własne zdrowie. W klasach VI psycholog szkolny oraz pedagog przeprowadziły zajęcia edukacyjne na temat emocji w oparciu o materiały przygotowane przez UNICEF Polska. Odbyły się również warsztaty dla uczniów klas VII z psychologiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na temat radzenia sobie z emocjami.
     Uczniowie klas piątych przygotowali piękne i ciekawe prace plastyczne na temat emocji.

Wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu edukacyjnego
,,eMOCje w GŁOWIE” serdecznie dziękujemy!

Koordynatorem akcji w naszej szkole
była pani Izabela Bieniek – pedagog szkolny.