DZIEŃ ŚW. PATRYKA

MicrosoftTeams-image (4)
- 17.03.2022 r.

17 marca to Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii.

Nieodłącznymi elementami tego święta są: trójlistna koniczyna, którą Święty Patryk wykorzystał, by wytłumaczyć Irlandczykom tajemnicę Trójcy Przenajświętszej, zielony kolor nawiązujący do wspaniałej, bujnej zieleni pokrywającej wyspę, jak również irlandzkie skrzaty zwane leprechauns.

Uczniowie SP10 również przyłączyli się do obchodów tego święta. Nasza szkoła zamieniła się w Szmaragdową Wyspę. Wszędzie panował kolor zielony: uczniowie nosili zielone stroje, a korytarze i sale lekcyjne pokryły się zielonymi trójlistnymi koniczynami. Spacerując po szkole, można było również spotkać irlandzkie skrzaty.
          Obchody tego święta stanowiły doskonałą okazję do przybliżenia uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Irlandii. Podczas zajęć lekcyjnych dzieci, oglądając filmy edukacyjne, zdobyły wiedzę o życiu patrona Irlandii, jak również poznały symbole i słownictwo związane z tym wyjątkowym dniem. Uczniowie słuchali także muzyki celtyckiej i zapoznali się z narodowym tańcem irlandzkim. Wykonali wiele prac plastycznych: kolorowali koniczynki, zrobili irlandzkie skrzaty oraz wspaniałe kapelusze. Ponadto uczniowie klas starszych mogli sprawdzić swoją wiedzę o Świętym Patryku, biorąc udział w quizie - „polowaniu” na QR kody. Zadaniem uczniów było odnalezienie ukrytych na terenie szkoły kodów, zeskanowanie ich i udzielenie odpowiedzi na pytania. Wszyscy uczestnicy zabawy doskonale poradzili sobie z zadaniem.

To był naprawdę wspaniały dzień!