DZIEŃ JABŁKA

jabłka 2
- w klasie 2b

Dnia 27 września klasa 2b świętowała Dzień Jabłka – wyjątkowe wydarzenie, które miało na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz uświadamianie dzieci o korzyściach płynących z jedzenia owoców.

Zajęcia rozpoczęły się krótką rozmową na temat jabłek. Uczniowie dowiedzieli się, skąd pochodzą różne odmiany tego owocu oraz jakie mają właściwości zdrowotne. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi ulubionymi rodzajami jabłek oraz wspominały, w jaki sposób najczęściej je spożywają – na surowo, w postaci soków czy ciast.

W ramach praktycznej części lekcji, uczniowie mieli okazję:
  • Degustować różne odmiany jabłek i porównać ich smak – słodkie, kwaśne, chrupiące.
  • Wykonać piękną pracę plastyczną - malowali i wycinali jabłka z papieru, które ozdobiły zeszyty dzieci.

Na zakończenie uczniowie dowiedzieli się o znaczeniu codziennego spożywania owoców, a zwłaszcza jabłek, w utrzymaniu zdrowia i energii do nauki.

To była radosna i edukacyjna zabawa,
a uczniowie wrócili do domów bogatsi o nowe wiadomości
oraz pełni chęci do zdrowego odżywiania.