„Zielone gry” w bibliotece

20171016_095744
Uczniowie klas szóstych w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczyli się grać w gry planszowe: „Ropa z Catanu”, „Władcy Doliny”, które poszerzały ich wiedzę na temat bioróżnorodności, zmian klimatu oraz ekonomicznej wartości ekosystemów.

„Ropa z Catanu” jest próbą zwrócenia uwagi na wyzwania, które rodzi zależność współczesnego społeczeństwa od określonych zasobów, tu ropy.
Akcja „Władców Doliny” rozgrywa się w dolinie rzeki, której zagrażają niespodziewane susze i powodzie. Gracze wcielają się w role rolników, władz lokalnych oraz banku. Uczestnicy sami wyznaczają sobie cele, które próbują później osiągnąć.
„Zielone gry” nie tylko bawią, ale również skłaniają do refleksji, przekazują wiedzę, pozwalają nabywać umiejętności. To okazja do integracji i wspólnego spędzania czasu.
Zajęcia poprowadziła p. Wioletta Trojanowska, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim.