ZASADY ZDALNEGO NAUCZANIA

DYREKTORA
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

1. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że od dnia 28.10.2020 r. zajęcia dla uczniów klas IV – VIII będą odbywać się zdalnie za pośrednictwem aplikacji TEAMS według dotychczasowego planu (lekcje trwają 30 minut).

Od 9.11.2020 r. zajęcia zdalne prowadzone będą również dla klas I-III - za pośrednictwem aplikacji Teams.

2. Po zakończonych zajęciach zdalnych nauczyciele zamieszczają w plikach danej klasy (lub zespołu) w aplikacji TEAMS temat przeprowadzonych zajęć, zakres materiału (wraz z poleceniem zadawanych prac domowych) dla uczniów, którzy z różnych względów nie będą mogli połączyć się zdalnie.

3. Lekcje odbywają się w czasie rzeczywistym /zgodnie z planem lekcyjnym/  z następujących przedmiotów:
  • Język polski,
  • Matematyka,
  • Język angielski,
  • Język niemiecki,
  • Historia i wiedza o społeczeństwie,
  • Przyroda,
  • Biologia
  • Fizyka,
  • Chemia,
  • Geografia,
  • Informatyka,
  • Wychowanie fizyczne (oraz zajęcia rozwijające kreatywność) - 2 godz. (+2 godz. poprzez zamieszczanie materiałów dla uczniów w “Plikach” danej grupy/klasy).

4. Lekcje, które odbywają się poprzez umieszczanie plików w zespole:
  • Plastyka,
  • Muzyka,
  • Edukacja dla bezpieczeństwa,
  • Doradztwo zawodowe,
  • Godzina wychowawcza,
  • Religia,
  • Technika,
  • Wychowanie do życia w rodzinie.

Nauczyciel jest jednak dostępny w tym czasie dla ucznia.

Należy pamiętać, że podejmowanie przez ucznia aktywności określonych przez nauczyciela z tych przedmiotów (realizowanie treści w umieszczanych w zespole plikach) potwierdza zapoznanie się przez ucznia z wprowadzonym materiałem i daje podstawę do oceny.

5. W przypadku usprawiedliwionej nieobecności nauczyciela uczniowie zostaną powiadomieni o tym fakcie na czacie zespołu (klasy).

6. Zajęcia indywidualne, zajęcia rewalidacyjne, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz zindywidualizowane ścieżki odbywają się zdalnie/stacjonarnie (po uzgodnieniach formy i terminów z rodzicami uczniów (mogą odbywać się zgodnie z ustalonym planem obowiązującym dotychczas).

7. Uczniowie, którzy wymagają obecności  nauczyciela wspomagającego mogą przychodzić do szkoły, gdzie pod jego kierunkiem, uczestniczą we wszystkich zajęciach prowadzonych zdalnie na terenie szkoły.
O takiej możliwości nauczyciele wspomagający powiadomią rodziców dzieci, z którymi pracują w klasach.

8. Pedagodzy szkolni oraz psycholog pracują w godz. 8.00 - 15.00.

9. Biblioteka szkolna pracuje bez zmian (stacjonarnie) w następujących godzinach:
Poniedziałek: 8.15 – 14.30
Wtorek: 8.15 – 14.30
Środa: 10.30 – 17:30
Czwartek: 7.00 – 12.30
Piątek: 8.00 – 13.00

10. W stołówce szkolnej obiady w okresie zdalnego nauczania wydawane są wyłącznie uczniom z klas I-III (pozostającym na terenie szkoły) do dnia 6.11.2020 r.

11. Świetlica szkolna w terminie: 16.11. - 20.11.2020 r. pracuje w godz. 7.00 – 15.00.
Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze uczniom, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.