"Z KULTURĄ NA CO DZIEŃ"

- międzyszkolny konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Dziś, 9 maja 2024 r.  w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs
„Z kulturą na co dzień”.

Celem przedsięwzięcia było przypomnienie podstawowych zasad „savoir-vivre” w różnych sytuacjach, uwrażliwienie na zasady dobrego wychowania, jakie powinny obowiązywać we wzajemnych relacjach społecznych, promowanie pozytywnych postaw (dobrych manier) oraz kształtowanie kultury osobistej i kultury języka.
      Konkurs przeznaczony był dla klas drugich szkoły podstawowej. Uczestnicy  musieli wykazać się znajomością zasad savoir-vivre w teście, zadaniach praktycznych oraz wykonać pracę plastyczną związaną z tematyką konkursu.  Zmagania konkursowe umilił krótki występ artystyczny.

W konkursie wzięło udział osiem szkół podstawowych.

Laureaci konkursu to:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3
II miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 8
III miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 11

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

Laureatom gratulujemy sukcesów, gościom i wszystkim uczestnikom
dziękujemy za udział  i zaangażowanie.
😊