WARSZTATY W MEDIATECE

- z zakresu robotyki, fizyki i chemii

Dziś, 10 października,  uczniowie klasy IB uczestniczyli Miejskiej Bibliotece Publicznej w bardzo inspirujących zajęciach z zakresu robotyki, fizyki a nawet chemii!

Pierwszaki bawiły się i uczyły z robotem Photon, który rozwija swoje możliwości razem z dzieckiem, motywuje dzieci do eksperymentowania i zabawy. Uczniowie mogli programować do działania swoje roboty. Photony zmieniały kolory, wdawały głosy, kręciły się wokół własnej osi.
          Warsztaty z robotyki wprowadziły dzieci w niezwykły świat nowoczesnych technologii.
Niemniej ciekawe były warsztaty z elementami fizyki i chemii. Magnesy, fluorescencja, pole magnetyczne, przewodzenie, rozszczepienie światła – słowa trudne dla pierwszoklasistów, a jednak w czasie zajęć praktycznych wszystko było łatwe i ciekawe.

Takie zajęcia to idealny sposób, by zaszczepić w dziecku pasję do nauk ścisłych, która zostanie z nim do końca życia.