WARSZTATY MYDEŁKOWE

dla klasy 2a
Mydło lubi zabawę w chowanego pod wodą
Każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą
Kiedy dobry ma humor to zamienia się w pianę
A jak znajdzie gdzieś słomkę, puszcza bańki mydlane.

Warsztaty Mydełkowe!

Uczniowie klasy II a wzięli udział w warsztatach mydlarskich, podczas których samodzielnie  tworzyli kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe. Dzieci same wybierały kształty foremek na mydełka oraz to co będzie w nich zatopione. Wykorzystane zostały suszone płatki róż, nagietków, chabrów, czekolada, suszone pomarańcze oraz inne dodatki, podkreślające urodę  mydełek.

Warsztaty mydlarskie ukazały dzieciom, iż powszechnie znane im mydło, może  stanowić nie tylko atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki i wspaniałym upominkiem dla najbliższych.

Podczas warsztatów, dzieci poznały historię powstawania mydła oraz  w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw. Zajęcia zostały urozmaicone  piosenką, wspólną zabawą z bańkami mydlanymi,  ciekawymi  eksperymentami oraz nauką prawidłowego mycia rąk.