Światowy Dzień Zespołu Downa

AC88AE63-7E8D-43BF-A9EC-C8FA3D83E765
- 21 marca 2024 r.

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca.
Wada ta polega na tym, że w 21 parze chromosomów
osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.

Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa. 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
        Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
      Z tej okazji w naszej szkole dzieci uczestniczyły w lekcjach na temat zespołu downa,robiły kreatywne prace, kolorowały skarpetki, założyły dwie różne kolorowe skarpetki i zatańczyły wspólnie zumbę.