Rajd Prażonego Ziemniaka

14462994_1324580637552053_1670991594372154836_n
24 września 20016 r. uczniowie klas III b i III c uczestniczyli w Pieszym Rajdzie Prażonego Ziemniaka organizowanym przez PTTK w ramach III Ogólnopolskiej Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej.
Pogoda w tym dniu sprzyjała turystycznym zapaleńcom, którzy pokonali trasę od cmentarza żołnierzy radzieckich przy ul. Rakowskiej, przez okoliczne pola do Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ul. 3 Maja. Celem rajdu było poznanie piękna najbliższej okolicy oraz zaobserwowanie jesiennych prac polowych w podmiejskim terenie. Oprócz pogody,piechurom dopisywały również humory. Marsz umilały rytmiczne piosenki oraz towarzyskie rozmowy inspirowane jesiennymi już widokami. Na zakończenie rajdu każdy uczestnik mógł spróbować ziemniaczanej zapiekanki. Rozstrzygnięty został również konkurs na najzabawniejszy naturalny kształt ziemniaka, w którym wyróżnienie otrzymał uczeń kl. III b Jakub Waśkiewicz. Zabawa na placu zabaw w promieniach mocno grzejącego jesiennego słońca zakończyła sobotnie spotkanie piechurów.