14876591_1356776264332490_1500367761867556034_o
Dzięki spotkaniu z etnografem w Muzeum Okręgowym w Piotrkowie Tryb. klasa III c przeniosła się w czasie do wiejskiej zagrody, aby poznać zajęcia mieszkańców wsi.
Uczniowie zobaczyli narzędzia rolnicze, które służyły do uprawy roli: radło, pług, brony. Rozpoznawali zboża rosnące na polu obok gospodarstwa, wyobrażali sobie ciężką pracę w czasie żniw przy użyciu kos i sierpów, młócenie za pomocą cepów. Wszyscy po kolei samodzielnie i z radością obsługiwali ciężkie żarna. Weronika natomiast zamieniła się w gospodynię i podjęła się upiec chleb. Proces pieczenia trwał dosyć długo, więc niektórzy koledzy ,,posilali się" kopytkami z wiejskiego stołu znajdującego się w pełnej klimatu wiejskiej chacie.
Historia ,,Od ziarenka do bochenka" zakończyła się w sali szkolnej degustacją kromki świeżego chleba z masłem. Niektórzy smakowali również dżem z pigwy przyniesiony przez Amelię.