PIŚMIENNICZA PODRÓŻ W PRZESZŁOŚĆ

collage_pisanie_2a
- warsztaty w MBP

Uczniowie klasy 2a i 3a uczestniczyli w niecodziennych warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

W czasie zajęć utrzymanych w duchu dawnej epoki, uczestnicy zgłębiali historię nieistniejącego rzemiosła papieru ręcznie czerpanego w ramach projektu „Książkoteka na 100”. Każdy uczestnik samodzielnie wykonał arkusz ozdobnego papieru czerpanego, odcisnął tradycyjną metodą pieczęć w laku, pisał gęsim piórem maczanym w kałamarzu.

Zajęcia były małą historią papiernictwa połączonego z zabawą. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, na których poznają historię druku. Kolejnym etapem będzie tworzenie prac konkursowych - „Książek marzeń”.