PIERWSZOKLASIŚCI Z CZYTELNICZYM OBYWATELSTWEM

czytaj razem
- PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Przed feriami zimowymi uczniowie klas I zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników
Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim.

Dziś, 25 stycznia br., najmłodsi w czasie spotkania z nauczycielem bibliotekarzem słuchali wybranych fragmentów książek, rozwiązywali zagadki czytelnicze, wykonali zakładki do książek. Każdy pierwszoklasista otrzymał imienny paszport czytelniczy do biblioteki szkolnej, który uprawnia do przekraczania granic literackich fantazji, poświadcza czytelnicze obywatelstwo.

Dzięki kampanii „Mała książka – wielki człowiek” Instytutu Książki uczniowie klas I otrzymali również wyprawki czytelnicze: książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” i przewodnik dla rodziców pierwszoklasisty „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.Kampania skierowana jest do dzieci i ich opiekunów, ma podkreślić wartość międzypokoleniowego czytania.
Spotkanie z książką miało za zadanie przybliżyć najmłodszym bibliotekę szkolną
i zachęcić do korzystania z niej, przyczynić się do rozwoju czytelnictwa,
rozbudzić dziecięcą wyobraźnię i niekończąca się pasję do czytania.