Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów

zapraszamy uczniów klas 7 i 8

Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8
Szkoły Podstawowej do udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Juniorów.

Udział w Olimpiadzie jest bezpłatny. Wszyscy finaliści i laureaci Olimpiady otrzymują dyplom oraz zaświadczenie. Olimpiada jest wpisana  przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do wykazu olimpiad przedmiotowych przeprowadzanych z przedmiotu objętego egzaminem 8-klasisty, uprawniającym do:
1) zwolnienia z przystąpienia do egzaminu 8-klasisty z danego przedmiotu,
2) przyjmowania laureatów i finalistów tych olimpiad w pierwszej kolejności do szkół wymienionych w art. 132 ustawy – Prawo oświatowe – nie później niż dwa lata przed terminem ich przeprowadzenia.

Formuła olimpiady to zadania sprawdzające umiejętności uczniów ostatnich lat szkoły podstawowej w zakresie języka angielskiego, które pozwalają ocenić nie tylko wiedzę, ale również intuicję językową osób do niej przystępujących. W świecie zdominowanym przez język angielski, udział w OJAJ to duża szansa na podniesienie swoich kompetencji lingwistycznych.

Dlaczego warto brać udział?

Olimpiada jest przepustką do wymarzonego liceum,
a także zwalnia ona z części egzaminu ósmoklasisty poświęconej językowi angielskiemu.

Przygotowania do OJAJ pomagają podnieść umiejętności języka angielskiego,
co otwiera mnóstwo możliwości w przyszłości, m.in. studia zagraniczne, lepiej płatna praca.

Olimpiada to doskonałe przetarcie przed licealną Olimpiadą Języka Angielskiego
oraz przed maturą, które są kluczem do dostania się na najlepsze studia w kraju lub za granicą.

Chęć udziału w Olimpiadzie należy zgłosić nauczycielowi języka angielskiego
do 10.11.2020 r.

Terminarz i przebieg eliminacji:

I etap:
I etap, część I – 19.11.2021 godz. 10:00 – 10:45 test pisemny, papierowy (wykonywany w szkole)
Rejestracja uczniów, którzy uzyskali minimum 45 punktów (włącznie) i więcej.

I etap, część II: między 13.12.2021 (test on-line, wykonywany w szkole)
Ogłoszenie kwalifikacji do etapu II 21.12.2021

II etap okręgowy
Część I – test on-line z podziałem na województwa – 24.01.2022
Do części II etapu II przechodzą osoby, które uzyskały 75% punktów za część I etapu II.

Część II – przygotowanie i przesłanie do Komitetu Głównego filmu stanowiącego prezentację wyników zrealizowanego projektu na podany temat – 10.02.2022.

Część III etap II – rozmowa on-line przeprowadzana zgodnie z listą imienną z przydzielonym dokładnym terminem rozmowy.

III etap finałowy
Cześć I – test on-line wykonany w szkole 22.03. – 24.03.2022
Część II – rozmowa on-line zgodnie z listą imienną z przydzielonym dokładnym terminem rozmowy – 28.03. - 01.04.2022

Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem: https://ojaj.wsjo.pl/