OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

emotka
W tym roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września, czyli w niedzielę. Dlatego społeczność naszej szkoły włączyła się do tej akcji dziś - 30 września 2019 r.

Czytaj, by być pewnym siebie,
Czytaj, by być w siódmym niebie,
Czytaj, żeby więcej wiedzieć,
Czytaj, żeby jaśniej myśleć,
Czytaj, żeby poznać świat,
Czytaj, nieważne ile
masz lat.

Te słowa Renaty Czajęckiej były mottem męskiego czytania dla najmłodszych, które odbyło się w naszej szkole 30 września. Uczniowie klas I-III słuchali tekstów interpretowanych przez panów. Wśród lektur znalazł się "Plastusiowy pamiętnik", "Pięciopsiaczki", "Brzydkie kaczątko", "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą", "Hej, zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce".

Dzień Głośnego Czytania obchodzony 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej. Ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Pierwszy raz ogłoszono go w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Pomysłodawcy święta mają nadzieję, że upowszechni się potrzeba głośnego czytania wszystkim, którzy tego potrzebują.
Spotkanie z dyrekcją szkoły, nauczycielami wychowania fizycznego, nauczycielem muzyki i religii dostarczyło najmłodszym wiele radości i przyjemności, było okazją do promocji czytelnictwa.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w głośne czytanie naszym uczniom.

Serdeczne podziekowania również dla Pani Edyty Wróbel, która przygotowała całą akcję.