„Niektórzy lubią poezję…”, czyli spotkanie z Michałem Rusinkiem

img_6888
„Niektórzy lubią poezję.”- tytuł wiersza Wisławy Szymborskiej może stanowić motto spotkania z Michałem Rusinkiem - literaturoznawcą, poetą tłumaczem, wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego i wreszcie, długoletnim sekretarzem noblistki – W. Szymborskiej.

Na spotkaniu autorskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w którym uczestniczyli uczniowie klasy IV b, padły odpowiedzi na literackie „to i owo”. Co sprawia, że wiersze się rymują? Ile czasu zajmuje napisanie książki? Uczniowie mieli też okazję posłuchać fragmentów twórczości zaproszonego gościa, pobawić się słowem i wziąć udział w procesie twórczym autora. Nie obyło się także bez anegdot o poetce, Wisławie Szymborskiej, która słynęła z niezwykłego poczucia humoru.
Michał Rusinek starał się odpowiedzieć na pytanie, czym jest poezja, choć wiemy, że, cytując noblistkę – „niejedna chwiejna odpowiedź na to pytanie już padła.”