MIKOŁAJKI W ŁODZI

Anet 1
6 grudnia

Uczniowie klasy 3a i 3b spędzili tegoroczne mikołajki w Łodzi.

Odwiedzili Muzeum Tradycji Niepodległościowych, gdzie w przestrzeni wystaw szukali wybranych eksponatów. Trzecioklasiści z zaangażowaniem wypełniali karty pracy, liczyła się spostrzegawczość i współpraca w grupie. Nie zabrakło opowieści pracownika muzeum o wybranych najciekawszych artefaktach uwzględnionych w grze.
          Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach, których tematyką były polskie tradycje bożonarodzeniowe. Na zakończenie każdy z uczestników wykonał tradycyjne ozdoby choinkowe z papieru i bibuły.
Ponieważ uczniowie klas trzecich nie spotkali Mikołaja w muzeum, postanowili odwiedzić Experymentarium. Zajęcia edukacyjne z cyklu „Świat wokół nas” przybliżyły zagadnienia związane z ciałem człowieka oraz zapoznały uczestników z pojęciem recyklingu.

Tegoroczne mikołajki uczniowie klasy 3a i 3b spędzili bardzo aktywnie.
Wrażenia na pewno na długo pozostaną w pamięci.
Ozdobami choinkowymi wykonanymi w trakcie warsztatów trzecioklasiści udekorują klasowe choink
i.