MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

1
Każdego roku, 3 grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
        Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku i ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodziliśmy 5 grudnia. Celem obchodów było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością wzrokową i ruchową, jak również zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności.

Z tej okazji, dzieci biorąc udział w licznych konkurencjach, mogły choć trochę  poczuć się  jak  osoby niewidome, niedosłyszące, niepełnosprawne  ruchowo,a przez to poznać bliżej ich świat oraz bariery, które  na co dzień muszą pokonywać  osoby z różnymi niepełnosprawnościami.
      Tego  dnia  w  szkole  dominował również żółty kolor. W ten oto sposób solidaryzowaliśmy się z osobami z niepełnosprawnością.