MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Bez tytułu
15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim  w dniu 16.09.2019 roku zorganizowali szereg działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie pod kierunkiem Pani Sylwii Drobik już od samego rana cieszyli się Dniem Kropki!

"Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości. Ta  właśnie opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki.

Dzięki kreatywności naszych nauczycieli, wszystkie lekcje w klasach najmłodszych związane dziś były z kropką. Bo przecież od kropki wszystko się zaczęło... Stworzyliśmy piękne "drzewo talentów", na którym umieszczaliśmy liście w kształcie koła a w nich prezentowaliśmy nasze talenty. Dzieci wykonywały również prace plastyczne - oczywiście z motywem kropki. Uczniowie z klasy 2c - pod kierunkiem wychowawcy, Pani Sylwii Drobik - przygotowali przedstawienie zatytułowane "Historia Vashti", które zaprezentowane zostało koleżankom i kolegom z klas I-III.

Dziś każdy uczeń szkoły miał mnóstwo okazji, żeby uwierzyć we własne siły i odnaleźć ukryte w sobie talenty.

Do dzisiejszej zabawy zaproszeni zostali  również dyrektor szkoły Michał Czarczyk,  wicedyrektor Dariusz Tokarski oraz pracownicy administracji i obsługi :-)

A za rok znów "kropkujemy"!