Mali czytelnicy

pasowanie
Uwaga! Uwaga! Mamy nowych oficjalnych czytelników Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Tryb. Chociaż mogli wypożyczać książki i książeczki od początku roku szkolnego to właśnie teraz stali się członkami naszej bibliotecznej społeczności. W tym miesiącu w czasie happeningu zorganizowanego przez bibliotekę oddziału I-III uczniowie pierwszych klas zostali pasowani na czytelników. Gratulujemy i zapraszamy do wypożyczania oraz czytania!!!
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przed biblioteką szkolną oddziału I-III stanęła...”ECO” CHOINKA . Wykorzystując ekologiczne materiały uczniowie dodatkowych zajęć bibliotecznych stworzyli ciekawy projekt choinki ozdabiając go swoimi świątecznymi pracami. Pomogli również koledzy i koleżanki ze starszych klas. Dziękujemy!
W poniedziałek 18 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IIIa /oddział I-III/ uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Tryb. Tematem części teoretycznej była problematyka wzajemnych relacji między dziećmi, a w części praktycznej wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej swojego przyjaciela. Wszystko to podparte wierszami p. Danuty Wawiłow.