LEKCJA Z PREZYDENTEM MIASTA

wrz_4
Dziś, 10 czerwca w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja wychowania obywatelskiego z Prezydentem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Panem Krzysztofem Chojniakiem.

W dniu dzisiejszym klasa 8a, na lekcji wiedzy o społeczeństwie, podsumowując wiadomości z działu „Społeczność lokalna i regionalna”, miała okazję spotkać się z Prezydentem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Panem Krzysztofem Chojniakiem.

Pan Prezydent przybliżył uczniom role i zadania stojące przed władzą wykonawczą stojącą na czele samorządów. Klasa poznała również działania podejmowane przez władze samorządowe Piotrkowa Trybunalskiego.

Spotkanie zakończyło się pytaniami do Pana Prezydenta i wspólnym zdjęciem. Lekcja i spotkanie były najlepszym możliwym środkiem dydaktycznym, jaki mógł zostać zastosowany na lekcji wos-u w tak szczególnym dziale poświęconym życiu naszej piotrkowskiej społeczności.

Niecodzienna forma zajęć z przedstawicielem Władz Miasta skłania Nas do organizowania podobnych spotkań w następnych latach, dzięki którym młodzi ludzie będą mogli bezpośrednio poznać najważniejsze osoby odpowiadające za funkcjonowanie samorządów.

Dziękujemy za wizytę w naszej szkole!