Intelligenzaktion – zajęcia z łódzkim IPN

img_20181116_115840
16 listopada 2018 r. w Łodzi odbyła się druga część projektu edukacyjnego „Pamiętamy o ofiarach Intelligenzaktion”, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o operacji niemieckiej wymierzonej przeciwko przedstawicielom łódzkiej inteligencji.

Uczniowie, wśród nich gimnazjaliści z naszej szkoły, wysłuchali wykładu Olgierda Ławrynowicza z Uniwersytetu Łódzkiego na temat badań archeologicznych w miejscach egzekucji inteligencji z Łodzi i regionu. Następnie drużyny zaprezentowały swoje projekty upamiętniające ofiary w przestrzeni miejskiej.
Uczestnicy odwiedzili również miejsce pamięci w Lesie Łagiewnickim, w którym rozstrzeliwano część ofiar Intelligenzaktion.
Zespół z naszej szkoły w składzie: Adrianna Kluzowska, Julia Koziorowska, Maja Pasternak, Wiktor Chimiak, Jan Fussy, Bartłomiej Szubert zajął II miejsce. Opiekunem projektu była Edyta Wróbel.