"GAMBIT KRÓLOWEJ"

Dziś, 3 grudnia, wzięliśmy udział w wydarzeniu pn. „Gambit Królowej”,
które odbyło się w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego
w Piotrkowie Trybunalskim.

Głównymi celami imprezy były: popularyzacja gry w szachy wśród dzieci i młodzieży, kształcenie sportowego zachowania oraz integracja środowisk szachowych z powiatu piotrkowskiego. Gościem specjalnym imprezy była arcymistrzyni szachowa Pani Joanna Majdan, z którą stanęły w szranki dzieci i młodzież.

W symultanie wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: Kajetan Kozioł, Jan Nawrocki i Filip Pietrzak
z kl. 3 a, Tymon Gębalski i Aleksander Socha z kl. 4 b oraz Oskar Mackenberg z kl. 6 a. Jak nietrudno się domyślić, arcymistrzyni wygrała na wszystkich szachownicach.

Możemy jednak być dumni z naszych uczniów, ponieważ spisywali się znakomicie. Wszyscy trzymali się dzielnie i rozegrali zacięte i bardzo emocjonujące pojedynki. Z naszej „dziesiątkowej” ekipy najdłużej walczyli Kajtek
i Oskar.
Sama arcymistrzyni Pani Joanna Majdan,
podsumowując symultanę, przyznała,
że o mały włos pojedynku z Oskarem nie przegrała.
Brawo chłopaki!!!