EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

- w klasach pierwszych

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział
w EuropejskimTygodniu Kodowania – Code Week 2023.

W związku z tym uczniowie klasy Ib i Ic uczestniczyli w zajęciach związanych z tym przedsięwzięciem.
Wychowawcy tych klas przeprowadzili lekcje z zakresu kodowania i programowania.

Podczas „tygodnia kodowania” każdy dzień przepełniony był różnymi atrakcyjnymi aktywnościami, które dały dzieciom możliwość nabycia nowych umiejętności i wzbogaciły ich wiedzę. Uczniowie, którzy byli wprowadzani do koncepcji kodowania, rozwiązywali problemy, kształtowali umiejętność logicznego myślenia, orientacji przestrzennej oraz rozwijali umiejętność współpracy podczas wspólnej zabawy.

Wychowankowie przekonali się, jak wiele kodów funkcjonuje w naszym życiu i w jaki sposób można ciekawie je wykorzystać, świetnie się przy tym bawiąc.

Niewątpliwie była to znakomita przygoda z kodowaniem,
którą będziemy zapewne w przyszłości kontynuować.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa stają do przyjacielskiej rywalizacji – ścigają się w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Lekcje przeprowadzone zostały z wykorzystaniem sprzętu
pozyskonego w programie "Laboratoria Przyszłości".