EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

- w naszej szkole

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca
we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
        Celem jest zwrócenie uwagi na profilaktykę oraz zwiększanie świadomości w zakresie znaczenia terapii logopedycznej.

W naszej szkole z tej okazji przeprowadzone zostały warsztaty logopedyczne. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w przygotowanych zajęciach. Z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem wykonywali kreatywne pomoce logopedyczne. Usprawniali aparat artykulacyjny, wykonywali ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, relaksacyjne, usprawniali percepcję słuchową, wzbogacali słownictwo oraz wdrażali się do aktywnego uczestnictwa w zajęcia grupowe.
          Uczestnicy warsztatów mogli zmierzyć się również w czytaniu wierszyków logopedycznych oraz łamańców językowych, które są znakomitym pomysłem na ciekawą zabawę oraz skutecznym ćwiczeniem dykcji. Uczniowie dowiedzieli się również, czym zajmuje się logopeda w szkole i na czym polega terapia logopedyczna.

Dzień 6 marca jest świetną okazją, aby podkreślić znaczenie terapii logopedycznej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w zajęciach.