EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

- w naszej szkole

Europejski Dzień Logopedy
w Szkole Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Celem jest zwrócenie uwagi na profilaktykę oraz zwiększanie świadomości w zakresie znaczenia terapii logopedycznej.
W naszej szkole święto to obchodzone było 7.03.2022 roku. W tym dniu przeprowadzone zostały zajęcia logopedyczne w klasach I-III.

Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Z dużym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny, ćwiczenia fonacyjne i relaksacyjne. Uczniowie sprawdzili się również w czytaniu łamańców językowych.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie logopedycznym ,,Śmieszne minki”. Prace uczniów były pomysłowe. Zwycięzca otrzymał dyplom i nagrodę.

Wyniki konkursu:
I miejcse: Fabian, uczeń klasy I c
Wyróżnienie: Tymon, uczeń klasy III b

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie
i udział w konkursie.