DZIEŃ PAPIESKI

- 16.10.2023 r.

Dziś, 16 X br., czyli dokładnie 45 lat po wyjątkowym dla Polski wydarzeniu,
w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XXIII Dnia Papieskiego.

Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce tego Wielkiego Polaka do Polski w 1999 r.,
a jego obchody na stałe związały się z tradycją naszej szkoły.

Na uroczystym apelu uczniowie  klasy 8b przedstawili społeczności szkolnej program słowno-muzyczny dotyczący postaci Jana Pawła II. Z okazji obchodów Dnia Papieskiego wolontariusze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali kremówki papieskie,do których dołączony był cytat z myślą naszego papieża rodaka .

Rozstrzygnięty został również Archidiecezjalny konkurs plastyczny pod hasłem:"Jan Paweł II - Cywilizacja Życia", którego laureatem zajmując 1 miejsce został uczeń naszej szkoły Dawid Maleszak z klasy 8b. Wyróżnienie w konkursie otrzymała również  Nikola Bieleń z klasy 4b.

Serdecznie gratulujemy!