DZIEŃ EUROPY

dd
- w naszej szkole
OBCHODY DNIA EUROPY

Za nami cały tydzień atrakcji przygotowanych dla uczniów naszej szkoły z okazji obchodów Dnia Europy.

I tak w poniedziałek, 9 maja 2022 r., uczniowie klas 8 uczestniczyli w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim. W trakcie spotkania rozwiązywali zadania, quizy i łamigłówki związane z Unią Europejską, przedsiębiorczością, rynkiem pracy i karierą zawodową.

Młodsi uczniowie z klas 5 i 6 swoją wiedzę o Europie i Unii Europejskiej mieli możliwość sprawdzić w sposób aktywny, biorąc udział w grze terenowej przygotowanej przez nauczycielki języków obcych.  Zwycięzcą tej zabawy została drużyna z kl. 6 b, która najlepiej i najszybciej wykonała wszystkie zadania.

Z kolei do uczniów kl. 4 adresowane były zajęcia edukacyjne prowadzone przez p. Monikę Wiórek z Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim.

Ostatniego dnia naszego tygodnia europejskiego odbyła się impreza szkolna dla uczniów kl. 7.
Spotkanie rozpoczął występ uczennicy kl. 8 a, Maryny Lewytskiej, która zagrała na keyboardzie hymn Unii Europejskiej „Oda do radości”. Następnie przedstawiciele kl. 7, gorąco dopingowani i wspierani przez kolegów
i koleżanki z klasy, wzięli udział w quizie europejskim. Odpowiadali między innymi na pytania ze znajomości stolic, flag czy położenia państw na mapie. Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z pytaniami, a w nagrodę otrzymali upominki ufundowane przez Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim.
Spotkanie zakończył występ Maryny Lewytskiej, która wykonała piosenkę w języka angielskim.

Organizatorami i koordynatorami obchodów Dnia Europy w Szkole Podstawowej nr 10 były nauczycielki języków obcych: p. Lidia Słodkowska i p. Renata Woźnicka.