Duch sportu

hurtownia
W dniu 21 kwietnia 2016 r. na Stadionie Miejski, ul. Żwirki 6 w Piotrkowie Trybunalskim Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym oraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych byli organizatorami „V Mitingu Lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców szkół podstawowych” w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.
Zgłosiły się następujące szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa Nr 2, ZSG Nr 1/Szkoła Podstawowa Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 5, Szkoła Podstawowa Nr 8, Szkoła Podstawowa Nr 10, Szkoła Podstawowa Nr 11, Szkoła Podstawowa Nr 12, Szkoła Podstawowa Nr 13, Szkoła Podstawowa Nr 16 i udział wzięło 158 zawodników i zawodniczek w następujących konkurencjach sportowych: rzut piłeczką palantową (Dz,Chł.), skok w dal (Dz, Chł.), skok wzwyż (Dz, Chł.), biegi: 60 m (Dz, Chł.), 600 m (Dz, ), 1000m (Chł.).

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Jonczyk, Iga Kokosza, Klaudia Milczarek, Klaudia Maroń, Patrycja Królikiewicz, Alicja Pielużek, Szymon Goska, Kacper Trębacz, Adrian Moruś, Kordian i Fabian Galia, Maciej Czekalski i Mateusz Sobos. Najwięcej punktów wśród dziewcząt naszej szkoły zdobyła Iga Kokosza 128, natomiast wśród chłopców najwięcej punktów uzyskał Mateusz Sobos 137. Opiekunem był Sławomir Stańczyk.