"Z DETEKTYWEM POZYTYWKĄ NA TROPIE"

detektyw_1_IMG_5249
- Któż nie lubi zagadek?

Uczniowie klasy III b, realizując projekt czytelniczy, przenieśli się na poddasze pewnej kamienicy, aby wspólnie z detektywem Pozytywką – bohaterem książki Grzegorza Kasdepke- rozwiązać problem zagubionych skarpetek, zepsutego zegarka czy skradzionego roweru.
        Trzecioklasiści pracując w zespołach wykazali się kreatywnością: wykonali tematycznego lapbooka, leksykon postaci występujących w lekturze, reklamę agencji detektywistycznej, list gończy oraz zaaranżowali biuro detektywistyczne, a nawet sami przebrali się za detektywów.

Wzorując się na „tajemniczym strychu” przygotowali dla siebie nawzajem zagadki, łamigłówki, rebusy, nietypowe zadania. Okazało się, że rozwiązywanie zagadek bywa trudne.

W czasie pracy z projektem uczniowie poznali też pracę innych detektywów – Lassego i Mai w scenerii miasteczka Valleby. Wspólna wyprawa do kina na film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona” dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

Realizacja projektu była doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego w sytuacjach zadaniowych i zabawowych. Tego typu spotkania to świetny sposób na  popularyzację czytelnictwa wśród dzieci. Wśród trzecioklasistów znaleźli się czytelnicy, którzy już poznają kolejne zagadki rozwiązywane przez detektywa Pozytywkę oraz biuro Lassego i Mai.